HAKKIMIZDATarihçemiz

1994

3 Haziran 1994

Hanyaloğlu & Acar Hukuk Bürosu’nu Kurduk

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde, 40 m2’lik bir ofiste iki daktilo ile Av. Ayşe Acar Yücel ve Av. Ayşe Gül Hanyaloğlu tarafından kuruldu.

1995

Sigorta Sektöründe İlk Müvekkilimizi Aldık

Sigorta sektöründe ilk müvekkilimiz Güven Sigorta A.Ş. oldu. Aynı yıl ilk bilgisayarlarımızı aldık, internet yoktu ama faksımız vardı. Hatta bulunduğumuz işhanında faksı olan nadir ofislerden olduğumuzdan teknolojide ileriydik.

1997

Hizmet Alanlarımızı Genişlettik

Kadromuz ile birlikte çalışma alanlarımız genişlerken müvekkil sayımız da artış gösterdi. Sigorta sektörü yanında, kara ve hava taşımacılığı ile turizm sektöründeki şirketlere hizmet vermeye başladık.

2000

2000

Ekibimiz Güçlendi ve Ofisimizi Taşındık

Altı avukat ve destek personelimizle kadromuz arttı ve Etiler’de daha büyük bir ofise taşındık. Sigorta sektörünün lider şirketlerini müvekkil portföyümüze katmayı sürdürdük.

2001

İlk Malpraktis Ceza ve Tazminat Davamızı Aldık

Takip ettiğimiz ilk malpraktis davası, kulak burun boğaz uzmanı müvekkilimiz hakkında “fasiyal paralizi” sebebiyle açılan ceza ve tazminat davasıydı. Dokuz yıl süren davada müvekkilimiz beraatini ve tazminat talebinin reddini sağladık.  Takip ettiğimiz ilk dosyadan itibaren, malpraktis dosyalarında sadece hekim ve sağlık çalışanı savunmasını üstlenmeye karar verdik. Malpraktis davaları konusunda uzmanlaşmaya başladık.

2011

Hekim Mesleki Sorumluluk Poliçeleri Risk Yönetimine Başladık

Sigorta şirketlerine verdiğimiz hizmetler arasına malpraktis dosyalarında hekim mesleki sorumluk poliçelerinden kaynaklanan risk yönetimi ve danışmanlık hizmetlerini dahil ettik.

2012

Kitabımız Yayınlandı

Nobel Tıp Yayınevi’nden “Hekimler için Hukuksal Yaklaşım ve Sigorta Rehberi” kitabımız raflarda yerini aldı. 

13 Mayıs 2014

Hizmete Yeni Yerimizde Devam Ediyoruz

Maslak’ta 625 m2’lik çalışma alanına taşındık ve kadromuza hekim danışmanlarımızı da katarak medikal malpraktis davalarındaki savunmamızı güçlendirdik.

2015

Sağlık Kurumlarına Eğitimlerimize Başladık

“Malpraktis İddialarının Önlenmesi ve Hekim Savunması” konularında kamu ve özel sağlık kurumlarında eğitimlere başladık.

2016

Arabuluculuk Merkezimizi Kurduk

Arabulucu olmaya hak kazanarak Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Siciline kaydolduk. Sağlık ve sigorta hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü için arabuluculuk merkezimizi kurduk.

2018

“Doktor Savunma” Programına Başladık

Hekimlere yönelik yayın yapan Türkiye Klinikleri TV’de Doktor Savunma” programı yayınına başladık. Sağlık hukuku konusundaki güncel konuları ve yargı kararlarını tartışmaya devam ediyoruz.

2020

Malpraktis Davalarında Dosya Sayımız 2.700’ü Geçti

Takip ettiğimiz toplam dosya sayımız 9.800’ü, tıbbi malpraktis dosya sayımız 2.700‘ü geçti. Doktor vekili olarak tüm Türkiye çapında hizmetlerimize devam etmekteyiz.

https://www.hanyaloglu-acar.av.tr/wp-content/uploads/2020/05/wlogo1-320x89.png
Büyükdere Caddesi 239/9 Maslak 34398 İstanbul
+90 212 278 25 51
info@hanyaloglu-acar.av.tr

Bizi takip edin:

Danışmanlık Alın

Bütün hakları saklıdır.

© Hanyaloğlu & Acar Hukuk Bürosu 2020